Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?

Autor: Juraj Hodul | 19.11.2019 o 21:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  137x

Nie všetky otázky majú odpoveď. Ale kladením otázok sa možno časom k odpovedi dostaneme. Dúfam, že je to tak.

Som silný ročník 1975. Keď som bol dieťa, nemali sme tablety, mobily, detské centrá s nákupných strediskách, mega kiná s pukancami, nemali sme ani elektrobicykle či kolobežky. Ale v Bratislave sme mali Lunapark. Neveľký, tajomný....spomínam si na kolotoč s labuťami, autodrom, a v neposlednom rade bludisko. Dnes je miesto neho provizórne parkovisko. Teda možno nie je provizórne,ale rozhodne provizórne vyzerá. Miestami tráva, miestami betón, miestami asfalt, všetko v inej výškovej úrovni. Neveim komu patrí ten pozemok. Ale jedno viem iste - Bratislava má svojou polohou v oblasti zábavy pre deti obrovský potenciál. Choďte sa pozrieť do Rakúskeho cca hodinu jazdy autom z BA vzdialeného rodinného cetra (nemenujem, alebo im nechcem robiť rekalmu, asi je to aj zakázané). Z mnoho stoviek parkujúcich áut tam nájdete min.50% slovenských SPZ. Ostatné sú z ČR, Maďarska a odhadom 5% z Rakúska.

Ak ste dvaja dospelí a jedno dieťa bude Vás stáť iba vstupné 70€ + minmálne ďalších 50-100 tam necháte za jedlo a nepotrebné zbytočnsoti, ktoré Vás Vaše dieťa donúti kúpiť. Prečo tieto peniaze nezostanú doma v BA? Prečo sa nenašiel investror, ktorý by v tom videl jednoznačný business potenciál. Jedným z dôvodov je asi aj to, že ten park v Rakúsku je outdoorový a teda od približne novembra do apríla je zatvorený. Ale načo máme inžinierov, analytikov, plánovačov......

Prečo tu nemáme aqapark? Prosím nebavme sa o tom, že neďaleko je Aqapark v meste na "S" neďaleko od diaľnice smer Žilina. Ten sa s tým na Morave neďaleko obce Pasohlávky nedá absolútne porovnávať. ten v Meste S je ako Trabant a ten na Morave ako nadupané AUDI. Takže to neďaleko nemáme nič použiteľné v tomto smere. Prepočítal niekto koľko peňazí takto vyvezieme? Minieme v inej krajine, podporíme ich ekonomiku. Možno je to len preto, že v BA sa nedajú čerpať EU fondy. Ale to je zlé a krátkozraké. A je to škoda.

Ja chodím s rodinou k PAsohlávkam aspoň 4x ročne a do Rakúska do rodinného parku minimálne 3x ročne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Dva roky po vražde: Kuciak je príbeh väčší ako Slovensko

Vraždy z Mače boli domáce násilie, o ktorom sa patrilo hovoriť.


Už ste čítali?